Black Friday vs Dzień Darmowej Dostawy. Kto wygrał to starcie?

10 grudnia 2018

Na początek posypujemy głowę popiołem i przepraszamy za naszą nieobecność. Natłok pracy spowodował, że na tej płaszczyźnie musieliśmy na chwilę usunąć się w cień.

Black Friday vs Cyber Monday

No właśnie, ostatni czas był gorącym okresem nie tylko dla nas. Black Friday, Cyber Monday, Dzień Darmowej Dostawy, promocje mikołajkowe czyli szereg okazji do zrobienia zakupów taniej niż zwykle. Wiele firm przygotowywało się do tego momentu od dłuższego czasu. A który dzień promocji przypadł nam najbardziej do gustu? W którym dniu wyprzedaży Polacy zrobili największe zakupy?

 

Tegoroczne Black Friday odbyło się 23 listopada. Swoje rabaty oferowały zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe. Wiele firm przedłużyło swoje akcje promocyjne do niedzieli, ponieważ ta była niedzielą handlową lub do poniedziałku 26 listopada, bo to właśnie w tym dniu rozpoczynał się Cyber Monday. Kolejną szansą na tańsze zakupy był 5 grudnia, w którym odbył się coroczny Dzień Darmowej Dostawy. Ta akcja w wielu przypadkach także została przedłużona o kilka następnych dni i nałożyła się na promocje mikołajkowe 6 grudnia.

 

Większość sklepów online brała udział, we wszystkich tych akcjach. Oferowały duże zniżki, rabaty, brak opłat za przesyłkę towaru.

Z naszych obserwacji i doświadczeń wynika jednak, że to Black Friday bije wszystkie akcje promocyjne w tym czasie na głowę. To właśnie w tym dniu większość naszych klientów odnotowała największe zyski. Naszym zdaniem są dwie przyczyny takiego zjawiska. Po pierwsze Czarny Piątek jest najbardziej rozpowszechnioną i coraz bardziej popularną i lubianą akcją promocyjną. Przyszła do nas ze Stanów i to tam jest najpopularniejsza, ale powoli zaczynamy Amerykanom deptać w tym temacie po piętach. :) I po drugie w wielu sklepach internetowych Cyber Monday było niczym innym jak przedłużeniem Czarnego Piątku.

Dodatkowo, większość ludzi swoje zakupy zrobiła w dniu, w którym zaczęły się owe promocje czyli właśnie w Black Friday, nie czekając na inne dni wyprzedaży. Stąd też taki sukces tej akcji.

 

Black Friday, Cyber Monday, Dzień Darmowej Dostawy podsumowany. Tych, którzy nie zdążyli skorzystać z listopadowych mega promocji i nie zrobili jeszcze prezentów świątecznych musimy zmartwić, przed świętami Bożego Narodzenia takich akcji już niestety nie będzie. Kolejne wyprzedaże rozpoczną się tuż po świętach, więc może chociaż kreacje sylwestrową będzie można dostać nieco taniej. :)

Marketing

Skontaktuj się z nami

Opowiemy Ci o konkretach, przedstawimy narzędzia, zaproponujemy rozwiązania, przygotujemy ofertę!

Kontakt