Cyber Monday

14 listopada 2019

Zapewne słyszeliście już o dniu, który nazywa się Black Friday. Jest to dzień przypadający w listopadzie, w piątek zaraz po Święcie Dziękczynienia. Z kolei Cyber Monday przypada na cztery dni po Święcie Dziękczynienia, w poniedziałek. Czym różni się Cyber Monday od Black Friday ? 

A no głównie tym, że jest on skierowany do osób robiących zakupy online, a nie jak w przypadku Black Friday, do osób kupujących w sklepach stacjonarnych. Jest to internetowy, poniedziałkowy odpowiednik wielkich piątkowych wyprzedaży. Jednakże wiele sklepów stacjonarnych mających swoje sklepy internetowe zaczyna również wyprzedaże przez Internet w piątek, przez co tak naprawdę mamy czterodniowe szaleństwo zakupowe. 

Oba dni wywodzą się z kultury amerykańskiej i są obchodzone również na rynku polskim. Porównując jednak Polskę ze Stanami, można wywnioskować, że dni te cieszą się u nas mniejszą popularnością, co nie zmienia faktu, że Polacy są ich świadomi i na pewno skorzystają z ofert i dokonają zakupów w te dni.  

Termin Cyber Monday został pierwszy raz użyty w 2005 roku i to właśnie od tego czasu sprzedawcy corocznie w swoich e-sklepach posiadają promocje i obniżki na produkty bądź usługi, które można u nich nabyć. 
Ten wspomniany poniedziałek jest świetną opcją dla osób, które nie lubią tłumów w sklepach bądź też nie mają czasu chociażby ze względu na zmęczenie czy długie godziny pracy. Podczas tego dnia można spokojnie zasiąść przed komputerem bądź też otworzyć stronę internetową na smartphonie i zacząć dokonywać zakupów. Co jest fajne to na pewno to, że można te zakupy zrobić nawet w przerwie w pracy czy jedząc obiad. Nie wymagają one od nas żadnej fatygi, czekania w długich kolejkach, szukania miejsca parkingowego i przepychania się z innymi klientami. 

Dlaczego opłaca się w ten dzień kupować?   

Często asortyment w e-sklepach jest większy i bardziej dostępny, a rzeczy są w lepszym stanie, bo niejednokrotnie trafiają do rąk klientów prosto z magazynów. Cyfrowy poniedziałek jest okazją na nabycie wczesnych prezentów świątecznych ze względu na to, że tak naprawdę jest on tuż, tuż przed świętami, a jak wiadomo prezenty dla bliskich mogą kosztować krocie. Również podczas tego dnia warto zwrócić uwagę na sprzęt elektroniczny i artykuły AGD, są to rzeczy droższe, a więc można też więcej zaoszczędzić. Również warto zwrócić uwagę na ubrania i obuwie, które będą w dużo niższych cenach.
Zapytacie, w który dzień lepiej zrobić zakupy, żeby najwięcej zaoszczędzić i żeby dorwać najlepsze okazje. Moja odpowiedź brzmi, że w oba, a w zasadzie w przeciągu całych czterech dni warto jest wybrać się na zakupy albo dokonać ich w Internecie. Najlepiej jest zacząć poszukiwania i w sieci i w sklepach stacjonarnych już w piątek, a jeśli liczycie jedynie na okazje sklepów internetowych to najkorzystniej jest dokonać zakupów w Cyber Monday 

Marketing

Skontaktuj się z nami

Opowiemy Ci o konkretach, przedstawimy narzędzia, zaproponujemy rozwiązania, przygotujemy ofertę!

Kontakt