Widgety na stronie www - po co je stosować?

25 sierpnia 2021

Widgety na stronie www - po co je stosować?

Choć widgety wyglądają niepozornie, to mogą okazać się niezwykle praktyczne. Obecnie kojarzą się głównie z wyświetlaczem smartfona, te mini aplikacje webowe można jednak umieszczać również na stronach www. W jakim celu? Sprawdź, dlaczego zastosowanie widgetów może być dla Ciebie opłacalne.

Co to są widgety?

Widgety to aplikacje, które można umieścić w niemal dowolnym miejscu na stronie internetowej. Ten interaktywny element zazwyczaj jest zaprojektowany w taki sposób, aby dopasowywał się do danej witryny. Jego funkcjonalność opiera się najczęściej na technologii Java Script. Dzięki temu, że jest mały, można go bez problemu umieścić na stronie postawionej na serwerze domowym firmy. 

 

Jaką formę przyjmują widgety? To zależy od ich funkcji. Często spotykane są chociażby widgety w formie kalendarza z datą i godziną, równie dobrze mogą ukazywać aktualną pogodę, czy nawet licznik odwiedzin. Chętnie stosowane są także widgety w postaci licznika odmierzającego czas do końca promocji, przelicznika kursów walut czy kalkulatora odległości. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się też widget sondy dla użytkowników. Jak zatem widzisz, łatwo możesz go dopasować do tematyki swojej strony www.

 

Widgety osadzić możesz w widoku pojedynczego produktu lub w koszyku. Dzięki temu łatwo wyświetlisz na nich informacje dotyczące konkretnych produktów, co zwiększy szansę zakupową.

Po co stosować widgety na stronie internetowej?

Widgety stosuje się przede wszystkim, aby zwiększyć atrakcyjność serwisu. Te mini aplikacje wyglądają estetycznie, a przy tym mogą pełnić przeróżne funkcje. To jednocześnie ciekawy sposób na zaprezentowanie zdjęć w przeglądarce czy plików wideo na stronie. Z ich pomocą możesz atrakcyjnie zaprezentować wpisy na blogu, a nawet wstawić na swoją stronę odtwarzacz muzyki.

 

Obecnie niemal na każdej stronie internetowej można spotkać widgety, które kierują do serwisów społecznościowych. 

Jak umieścić widget na stronie www?

Z tym zadaniem powinny poradzić sobie nawet osoby, które nie mają doświadczenia w programowaniu. Najpierw należy znaleźć katalog widgetów w sieci i wybrać te, które Cię interesują. Następnie konieczne jest pobranie kodu HTML lub JavaScript i wstawienie go na własnej stronie (umieszczenie w kodzie strony). Nierzadko przy konkretnych widgetach, znaleźć można instruktaż ukazujący, jak umieścić je na stronie krok po kroku.

 

Widgety rekomendacyjne - czym są?

WIdgety mogą nieść ze sobą wartość sprzedażową. W tym celu warto zastosować tzw. widgety rekomendacyjne. Czym one są? Można powiedzieć, że pełnią rolę wirtualnego doradcy zakupowego poprzez ukazanie użytkownikom produktów, które są dopasowane do ich preferencji. Jak wyglądają? Boxy, w których znaleźć można proponowane produkty są zaprojektowane w taki sposób, aby wyglądały jak integralna część strony www. Właśnie dlatego nie wyglądają jak nachalne reklamy. Wyświetlane są na nich informacje, które mają zwiększyć szanse na konwersję.

WidgetGO - zwiększ szansę zakupową

System opracowany przez nas pozwala na wyświetlanie reklam wyłącznie dla osób, które już wcześniej wyraziły zainteresowanie Twoją marką. Masz zatem pewność, że trafiasz z przekazem do odpowiedniej grupy docelowej. Co więcej, analizuje on ponad 400 czynników, aby ocenić, czym dokładnie dany użytkownik może być zainteresowany. Jest to system uczący się cały czas, a to wszystko dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii, która jest w stanie w czasie rzeczywistym sprostać potrzebom klienta. Chcesz wybrać funkcjonalny widget, który zwiększy sprzedaż? Postaw na WidgetGO!
Marketing

Skontaktuj się z nami

Opowiemy Ci o konkretach, przedstawimy narzędzia, zaproponujemy rozwiązania, przygotujemy ofertę!

Kontakt